Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

HABER » KUTLAMALAR » BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI » Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021 3:07
BAŞKAN BAKKALCIOĞLU’NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Başkan mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyet, Ulu Önder Mustafa Kemal ve kahraman arkadaşları tarafından tarihimizin altın sayfalarına yazılan, ulusumuzun kaderinin değiştiği, ülkemizin küllerinden doğduğu bir bağımsızlık ve kahramanlık destanının tacıdır.

Kurtuluş Savaşımız, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyetimiz ise yeniden dirilişimizin ölümsüz simgesidir. Cumhuriyet, sadece bir yönetim biçimi değil, aynı zamanda kader birliği yapmış bir ümmeti, ulus bilinci altında eşit vatandaşlık hakkı kazandıran ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmayı hedefleyen, hukuk temeline dayalı bir değerler bütününden oluşan laik ve özgürlükçü bir tercihtir.

Cumhuriyet; haktır, eşitliktir, özgürlüktür. Cumhuriyet; cehalete, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen mücadelenin diğer bir adıdır. Cumhuriyet, Mustafa Kemal ’ün; ‘ Cumhuriyeti her mânâsı ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır’ veciz ifadeleriyle bizlere emanet ettiği en önemli mirasıdır.

Cumhuriyetimizin sonsuza kadar var olacağına dair inancımla; Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal başta olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.”

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ