Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bakkalcıoğlu “Bozüyük pandemiden sonra bir çok yeni eseri kazanmış olacak”

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, Bozüyük Belediyesi tarafından yapımları devam eden projeleri yerinde inceledi.

HABER » BOZÜYÜK » Bakkalcıoğlu “Bozüyük pandemiden sonra bir çok yeni eseri kazanmış olacak” » Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2020 23:31
Bakkalcıoğlu “Bozüyük pandemiden sonra bir çok yeni eseri kazanmış olacak”

Projeleri gezerek, ekiplerden bilgi alan Bozüyük başkanı ilk olarak Çarşı Projesi’ni, 4 Eylül Kültürel ve Sosyal Tesisi ve Yeşilkent Kültürel ve Sosyal Tesisi’ni etti. Yaptığı gezi ve incelemelerin ardından devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Bakkalcıoğlu “bu sene ihalesini yapıp başladığımız, bizler için ve için ilçemizin merkezinde bir çarşı oluşturacak projemizin hafriyat çalışmalarının sonuna yaklaştık.

Yer altında 2 kat otopark, üzerinde alışveriş merkezi ve meydanın bulunacağı projemizin inşaatı henüz başladı. İnşaat boyunca fore kazıklarla ve diğer tüm faktörlerle her türlü tedbirlerimizi alıyoruz. Kurtuluş savaşı müzesi, seyir terası ve işyerleri de büyük bir kıymet olarak kent meydanımıza katılacak. Merkez trafoyu belediyemize ait yere naklettik, böylelikle projemizin önü açıldı. Projemiz inşallah tamamlandığında merkezde büyük bir değer ortaya çıkacak” dedi.

4 Eylül Kültürel ve Sosyal Tesisi hakkında da bilgi veren Başkan Bakkalcıoğlu “4 Eylül Mahallesi Sosyal ve Kültürel tesisi inşaatını biz hafriyat aşamasında devraldık. Projeyi yeniden revize ettik. Burayı kültürel ve sosyal bir tesis haline getirdik. Üst katına 600 kişilik çok amaçlı bir salon yaptık. Alt katında 80-100 öğrenciye hizmet edecek olan bir kreş yapıyoruz. Çok yakında bitişini hazırlıyoruz. Virüs salgını sonrasında Bozüyük’e güzel bir eser kazandırmış olacağız” dedi.

En Yeşilkent Kültürel ve Sosyal Tesisi’ni eden Başkan Bakkalcıoğlu “Yeşilkent Kültürel ve Sosyal Tesisi projesini de temel aşamasında devraldıklarını ve revize ettiklerini belirterek “Mahallemizin en büyük eksikliği kurumsal bir marketti. Burayı bu ihtiyaca göre ihaleye soktuk ve bugün bir kurumsal market burayı kiraladı. Yakın bir zamanda hizmete girecek. Üst katında küçük bir salonumuz ve çok amaçlı bölmeler mevcut. Bozüyük’ümüze şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Başkan incelemelerinin ve verdiği bilgilerin ardından çalışanlara kolaylıklar dileyerek, sürecinin ardından Bozüyük’e pek çok yeni eser kazandırılacağını belirtti.

Etiketler: , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ