Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

ATATÜRK, VEFATININ 80. YILINDA BOZÜYÜK’TE DE ANILDI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80.’inci yıl dönümünde Bozüyük’te düzenlenen törenlerle de anıldı.

HABER » BOZÜYÜK » ATATÜRK, VEFATININ 80. YILINDA BOZÜYÜK’TE DE ANILDI » Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018 0:28
ATATÜRK, VEFATININ 80. YILINDA BOZÜYÜK’TE DE ANILDI

Sabah ilk olarak düzenlenen törende Kaymakam Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Bakım Yüzbaşı Murat Günhan, Fatih Bakıcı, siyasi partiler ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından Anıtı’na çelenk sunuldu. Ardından saat 09.05’te ilçe genelindeki sirenlerin çalmasıyla 2 dakika boyunca saygı duruşunda bulunuldu. İki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okunarak bayraklar yarıya indirildi.

Daha sonra Metristepe Kültür Merkezine geçilerek öğrenciler tarafından hazırlanan program ile anma töreni devam etti. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Müdürü Servet Çetinkaya tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Konuşmaların ardından ise Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı anılar ve öğrenciler tarafından hazırlanan ’e sesleniş oratoryosu sahnelendi. İlçe genelindeki okullarda konulu resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere protokol mensuplarınca hediyelerinin verilmesi ile program sona erdi.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ