Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

ALEYHİMİZDE AÇIKLAMA YAPAN SENDİKA PARA SENDİKASIDIR

Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Uygun ve Eskişehir-Bilecik-Sakarya Şube Başkanı Hayri Türbe Bozüyük Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı.

HABER » BOZÜYÜK » ALEYHİMİZDE AÇIKLAMA YAPAN SENDİKA PARA SENDİKASIDIR » Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019 22:25
ALEYHİMİZDE AÇIKLAMA YAPAN SENDİKA PARA SENDİKASIDIR

ile Türk Yerel Hizmet-Sen arasında sosyal denge tazminatı sözleşmesi imza töreninin ardından Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Uygun ve Eskişehir--Sakarya Şube Başkanı Hayri Türbe önünde yaptıkları açıklamada;

KAMU-SEN yıllardır memurun hak arama mücadelesi için meydanlara inmiş, 400 bin kişi ile beraber Sıhhiye Meydanı’nda memurun hakkı için mücadele etmiştir. Bu doğrultuda gerektiği zaman açlık grevleri yapmıştır. Geçtiğimiz günlerde aleyhimize açıklama yapan sendika para sendikasıdır, memuru masada satan sendikadır. Enflasyon %20’leri aşmışken, gıdanın enflasyon oranı %29’u aşmışken ve memurun maaşı %30 erimişken bu sendika emekçileri masada satmış bir sendikadır. Bugün çeşitli açıklamalarda bulunan sendikacılar, bizler açlık grevleri yaparken siz neredeydiniz? Geçtiğimiz günlerde bir yapan sendika, bizlerin uğraşları sonucunda Danıştay 11. Mahkemesi tarafından verilen “Memurun Dayanışma Aidatı” adı altında ücret kesilemez kararına rağmen bu ücreti almaya devam eden bir sendikadır. Memurumuz kimin ne için neler yaptığını çok iyi bilmektedir” dedi ve basın mensuplarına teşekkür etti.

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
ŞİMDİYE KADAR EN ÇOK OKUNAN GÜNDEM HABERLERİ