Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Akıllara durgunluk veren dolandırıcılık

Bilecik’te sahte kimlikle noterden satış vekaleti vermek sureti ile 380 bin TL dolandırdıkları iddiası ile yakalanan ve mahkemeye sevk edilen 5 şahıstan 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER » ASAYİŞBÖLGE » Akıllara durgunluk veren dolandırıcılık » Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2021 21:53
Akıllara durgunluk veren dolandırıcılık

Asayiş Şube Müdürlüğü, Büro Amirliğince 1. Noterliğinde S.İ. isimli şahsın sahte kimlikle satış vekâleti vermek sureti ile 380.000TL dolandırıldığı iddiası ile soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, 250 saatlik kamera görüntüleri incelemesi sonucunda olayın şüphelileri H.T., Ş.M. ve F.M. isimli 3 şahsın kimlik bilgileri tespit edildi. Savcılık talimatıyla şahıslar, Bursa Osmangazi ve Gemlik ilçesinde Bursa Asayiş Şube Ekipleri ile müşterek ev aramasında yakalandılar.

Şüpheli şahısların sorgulanmaları neticesinde diğer şüphelilerin E.G., N.Ü. ve E.B.Ü. isimli şahıslar olduğu tespit edilirken E.G. isimli şüpheli Bursa ilinde, E.B.Ü. isimli şahıs ise ilinde yakalandı.

Gözaltına alınan 5 şüpheli;H.T., Ş.M., F.M., E.G. ve E.B.Ü. sorgularının ardından Adliyesi’ne sevk edilirken,Ş.M. ve E.B.Ü. isimli şüpheliler adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken,diğer şüpheliler H.T., F.M. ve E.G. ise çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak M Tipi Kapalı evine gönderildiler.

Diğer yandan, şahısların ikametlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;
– 24 adet senet,
– 2 adet sahte nüfus cüzdanı,
– 1 adet sahte sürücü belgesi,
– 6 adet kullanıma hazır GSM hattı,
– 8 adet telefon,
– 74 adet tabanca fişeği,
– 1 adet bilezik,
– 2.250 TL nakit para,
– 1 adet flash bellek,
– 2 adet tapu belgesi,
– 2 adet vekâletname ele geçirildiği öğrenildi.

Etiketler: , , , , ,

ASAYİŞ HABERLERİ
SİYASET HABERLERİ
BÖLGEMİZDEN HABERLER
YAŞAMDAN HABERLER
TÜKETİCİ HABERLERİ