Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

47 lisans programına ‘YÖK Başarı Bursu’… Aylık 700 TL

2016 yılında başlatılan ‘YÖK Başarı Bursları’nın kapsamı genişletildi ve burs verilen lisans programı sayısı 47’ye çıkarıldı. 12 ay verilecek bursun miktarı ise aylık 700 TL olacak.

47 lisans programına ‘YÖK Başarı Bursu’… Aylık 700 TL
08 Ağustos 2018 - 15:31

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, 2016 yılında başlatılan ‘YÖK Başarı Bursu’ verilen lisans programlarının sayısı artırıldı. Yeni akademik yılda, YÖK tarafından belirlenecek devlet üniversitelerindeki 47 lisans programına ilk üç sırada yerleşen adaylar bu burstan yararlanabilecek. Şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2.5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2018 yılı için aylık 700 TL (12 ay boyunca) ‘YÖK Destek Bursu’ verilecek.
BURS İÇİN ARANAN ŞARTLAR:
– T.C. vatandaşı olmak,
– Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı’nca yapılan 2018-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda, YÖK tarafından belirlenecek devlet üniversitelerindeki lisans programlarına ilk üç sırada yerleşmiş olmak,
– Öğrencinin yerleştiği lisans programı, tercihlerinin arasında ilk 15 tercihinin içinde yer almış olmak,
– Önceden, yurtiçinde veya yurtdışında, herhangi bir lisans derecesine sahip olmamak,
– Sınavın yapıldığı yıl, YÖK tarafından belirlenen alanlardan birine ÖSYM tarafından yapılan ilk yerleştirmede yerleşmiş ve kesin kayıt yaptırmış olmak.

Tüm hakları saklıdır@BozüyükHaberAjansı