2020 LGS’nin tarihi belli oldu « Bozüyük Haber Ajansı Bozüyük Haber Ajansı | Bozüyük Haber

Bozüyük Haber Ajansı

2020 LGS’nin tarihi belli oldu

MEB tarafından, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sonunda LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. İki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

ANA SAYFA » EĞİTİM » 2020 LGS’nin tarihi belli oldu Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019 4:04
2020 LGS’nin tarihi belli oldu
29 Paylaşımlar

(MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak kurumlarıyla ilgili merkezi sınav tarihini, 7 Haziran 2020 olarak belirledi.

Alınan bilgiye göre, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarıyla ilgili iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı. Sınavda, 8’inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI HER AY YAYIMLANACAK

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2019’da öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl da her ay örnek soru kitapçığı yayımlayarak devam edecek.

29 Paylaşımlar
TARİH KURDU-
ENTERESAN HABERLER
NASIL YAPILIR
YAZARLARIMIZ